Organisaziun

suprastonza dalla vischnaunca da pleiv Lumnezia miez

Temps d’uffezi 01.01.2014 – 31.12.2017

president: Sgier Marco, Davos Caplan 106D, 7144 Vella  Tel. 081 931 34 00 / 079 412 42 45  marco.sgier@bluewin.ch

vicepresidenta: Marie-Theres Riedi, Crap Gries, 7143 Morissen Tel. 081 931 10 62 / 077 467 42 01  riedi.crapgries@kns.ch

actuar: Robert Caminada, Sur Val 123, 7146 Vattiz  Tel. 081 931 12 23 / 079 399 47 41  rcaminada@hispeed.ch

administratur d’immobilias e beins : Conrad Andreoli, Sisum vitg 148, 7147 Vignogn   Tel. 081 931 22 93 /

077 447 52 57  c.andreoli@bluewin.ch

plevon / Pfarrer: sur Peter Aregger, Sutvitg 28C, 7144 Vella   Tel. 081 931 13 40 /  079 707 74 07  aregger.peter@bluewin.ch

Commembers da suprastonza dalla vischnaunca da pleiv catolica-romana Lumnezia miez


cumissiun da gestiun:

president: Gionin Caduff, Casa 11, 7146 Vattiz  Tel. 081 931 11 49 / 077 407 88 29

vicepresident: Alfons Andreoli, Casauma 1B, 7146 Vattiz   Tel. 081 931 16 16

actuara:  Helena Casanova, Sumaseras 72A, 7147 Vignogn  Tel. 081 931 33 32 g.casanova@bluewin.ch

assessura: Madalena Caduff, 7143 Morissen

representant „fundaziuns ecclesiasticas“: sur Peter Aregger, Sutvitg 28C, 7144 Vella  Tel. 081 931 13 40  aregger.peter@bluewin.ch


biro fiduziar:

canzlia-fiduziara sa, Sutvitg 227A, Postfach 25, 7144 Vella   Tel 081 936 18 18  christine.casanova@treuhand-kanzlei.ch


secretariat parochial Degen, Morissen, Vella, Vignogn /

secretariat vischnaunca da pleiv Lumnezia miez

Anita Sgier-Tanno, Sutvitg 28C, 7144 Vella  Tel. 079 800 45 57 anita.sgier@bluewin.ch oder info@pleiv-lumnezia.ch


contact bancas:

proprietaria da conto: Pleiv Lumnezia miez, Sutvitg 28C, 7144 Vella

Banca Cantunala Grischuna: IBAN: CH5300774010281563100

Banca Raiffeisen: IBAN: CH9281073000005300895


Midada dil sistem per contribuziuns finanzialas allas vischnauncas da pleiv el cantun Grischun naven digl 1 da schaner 2015 – consequnzas finanzialas dalla midada da sistem per las singulas pleivs.

Il Corpus catholicum ha decidiu alla radunonza annuala da delegai  ils 29 d’october 2014 la regulaziun nova  dall’ulivaziun da finanzas dalla baselgia catolica Grischuna.

Midada da sistem da contribuziun finanziala entras il Corpus catholicum GR – publicaziuns dallas midadas fegl ufficial cantunal GR

Midada da sistem da contribuziuns finanzialas – en vigur naven digl 1.1.2015